Vedení ČSZT
Vedení ČSZT
VÝBOR

Ing. Jiří Petráček
Předseda
Registrovaný biomedicínský inženýr, vedoucí odboru zdravotnické techniky a investic ve FN Motol, absolvent ČVUT FEL, obor silnoproud, postgraduální studium FEL, obor mikroelektronika a optoelektronika, absolvent VŠE Institutu oceňování majetku. Soudní znalec v oboru zdravotnická technika a oceňování, projektový manažer B dle IPMA, odborný asistent FBMI ČVUT.
doc. Ing. Martin Augustynek, Ph.D.
Místopředseda
Absolvent VŠB -TU Ostrava, obor lékařská elektronika. Docent na Katedře kybernetiky a biomedicínského inženýrství, FEI, VŠB -TU. Garant studijního programu Biomedicínská technika. Je autorem řady odborných publikací a výukových textů v oblasti biomedicínského inženýrství, původcem několika ochran duševního vlastnictví v oboru BMI. Aktivně se podílí na pořádání odborných akcí nejen na VŠB–TU Ostrava.


Ing. Vratislav Fabián, Ph.D.
Vědecký tajemník
Odborný asistent na Katedře fyziky, FEL ČVUT v Praze se zaměřením na výzkum a výuku v oblasti biofyziky, absolvent FEL v oboru biomedicínského inženýrství. Aktivně působící v oblasti zdravotnické metrologie, manažer jakosti Autorizovaného metrologického střediska K127 Medicton Group s.r.o. Autor výukových materiálů a odborných publikací.
Ing. Radka Kejmarová, MBA
Hospodářka
V prostředí českého zdravotnictví a nemocnic se pohybuje od ukončení studia střední školy v roce 1995. První zkušenosti jsou spjaty s praxí na operačních sálech více typů a zaměření. Po doplnění technického vzdělání se zaměřuje na oblast zdravotnické techniky nejprve jako technik a od roku 2013 jako vedoucí Oddělení zdravotnické techniky v Ústřední vojenské nemocnici. Od této doby se podílí i na výuce studentů FBMI, později i na TUL jako externí vyučující. Od počátku roku 2016 je členem managementu Ústřední vojenské nemocnice na pozici Náměstek ředitele pro obchod a realizaci investic, ve které vyjma Oddělení zdravotnické techniky řídí činnost Obchodního oddělení a Oddělení plánování a realizace investic.


Ing. Petr Gabriel
Člen výboru
Vedoucí oddělení zdravotnické techniky ve Slezské nemocnici Opava a SZZ Krnov. Biomedicínský inženýr, absolvent Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a Univerzity obrany v Brně. Dříve působil v oboru speciální radioelektroniky u Armády ČR a poté jako vedoucí oddělení biomedicínského inženýrství v Městské nemocnici Ostrava.
Ing. Marek Gajovský
Člen výboru
Absolvent VŠB – Technické univerzity Ostrava, Katedra měřicí a řídicí techniky – specializace zdravotnická technika. Od roku 1998 vedoucí oddělení zdravotnické techniky Fakultní nemocnice Ostrava. Dlouhodobá spolupráce v oblasti výchovy a výuky biomedicínských techniků a inženýrů, bakalářské práce, diplomové práce, praxe.


Ing. Ondřej Švagr
Člen výboru
Absolvent magisterského studia na ČVUT FEL v oboru biomedicínského inženýrství (2011) a bakalářského studia na ČVUT FBMI v oboru klinická technika (2009). Od roku 2009 byl zaměstnán jako biomedicínský technik a po absolvování magisterského studia od roku 2011 jako biomedicínský inženýr na Oddělení zdravotnické techniky IKEM, kde se podílí na všech aspektech technické podpory, správy a evidence zdravotnických prostředků. V rámci své denní činnosti se specializuje na systémy monitorování životních funkcí a přístrojovou techniku operačních sálů. Je garantem odborné praxe v oboru specializačního vzdělávacího kurzu „klinické inženýrství“. Během profesní praxe získal v roce 2016 specializovanou způsobilost v oboru klinické inženýrství se zaměřením „Technická podpora v kardiologii, kardiochirurgii a cévní chirurgii“ a „Technická podpora v chirurgických oborech, anesteziologii, resuscitaci, intenzivní péči, mimotělní očistě krve“. V současné době je zařazen do doktorského studia na ČVUT FEL ve studijním programu Umělá inteligence a biokybernetika.
MVDr. Ivana Justová
Členka výboru
Vystudovala Vysokou školu veterinární v Brně, obor Všeobecné veterinární lékařství, které doplnila složením atestační zkoušky I. stupně (specializace v oblasti laboratorní a klinické diagnostiky). Ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv pracuje od roku 1984 nejprve na pozici odborného pracovníka na oddělení farmakologie a toxikologie. Od roku 1997 je její pracovní činnost zaměřena na oblast zdravotnických prostředků s cílem podílet se na zajištění funkčních a bezpečných zdravotnických prostředků. V současné době pracuje v Sekci zdravotnických prostředků na oddělení vigilance na pozici vedoucí oddělení.


Ing. Nela Benešová
Členka výboru, tajemnice
Absolventka ČVUT v Praze, FBMI, oboru Přístroje a metody pro biomedicínu (2011). V roce 2013 získala odbornou způsobilost biomedicínský inženýr a v roce 2017 získala dvě specializované způsobilosti klinický inženýr v oboru klinické inženýrství se zaměřením „Technická podpora v chirurgických oborech, anesteziologii, resuscitace, intenzivní péči, mimotělní očistě krve“ a „Technická podpora v kardiologii, kardiochirurgii a cévní chirurgii“. Od ukončení vysokoškolského studia pracuje ve FN v Motole, kde působí jako klinický inženýr a hlavní metrolog nemocnice. Zasloužila se o zavedení metrologického systému do nemocnice. V současné době řídí velký investiční projekt včetně všech navázaných profesí a připravuje se na certifikaci IPMA projektového manažera. V rámci všedního provozu zajišťuje správu zdravotnické techniky a náležitosti s tím spojeny na několika klinikách. Udržuje metrologické činnosti v aktuálním stavu v celé nemocnici. Provádí BTK a servis infuzní techniky. Aktivně se podílí na vzdělávacích akcích v oblasti metrologie a zdravotnické techniky. Pravidelně zajišťuje blokovou výuku na Masarykově univerzitě.
KONTROLNÍ KOMISE
doc. Ing. Martin Černý, Ph.D.
Předseda komise
Absolvent VŠB – TU Ostrava, obor měřící a řídící technika se specializací v biomedicíně. Tam rovněž absolvoval doktorské studium obhajobou disertační práce. Odborný asistent na katedře kybernetiky a BMI. Spolupracuje s FN Ostrava je autorem a spoluautorem publikací (18 v ISI WoK). Aktivně se podílí na pořádání odborných akcí VŠB–TUO.


Ing. Jan Náhlík
Člen komise
Absolvent ČVUT FEL v oboru biomedicínského inženýrství na katedře Kybernetiky a měření. Od ukončení magisterského studia v roce 2007 zaměstnán v Oddělení zdravotnické techniky IKEM, kde se podílí na všech aspektech technické podpory, správy a evidence zdravotnických prostředků. Významně se zasazuje o rozvoj informačního systému technické evidence zdravotnických prostředků. Je držitelem specializované způsobilosti v oboru klinické inženýrství se zaměřením „Technická podpora v kardiologii, kardiochirurgii a cévní chirurgii“. Přednáší v rámci denního studia na FEL, akreditovaného programu kabinetu biomedicínské techniky IPVZ i jako aktivní člen České společnosti pro zdravotnickou techniku. Je garantem praxí v oboru specializačního vzdělávání „klinické inženýrství“.
Ing. Václav Čejka
Člen komise
Klinický inženýr se zaměřením na analýzu a zpracování biologických signálů. Od roku 2019 člen týmu techniků Ústřední vojenské nemocnice. V letech 2013 – 2019 zaměstnán na Neurologické klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze jako biomed. inženýr v neurofyziologických laboratořích. Lektor odborného kmene specializačního vzdělávání v oboru „klinický inženýr“ (2016-2019). Zakládající člen sekce Nelékařských pracovníků v neurofyziologii ČSKN ČLS JEP. Vědecký pracovník na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy (2013 – současnost). Technická podpora privátních elektrofyziologických laboratoří (Poliklinika I.P. Pavlova, Neurologické centrum Praha, s.r.o.). Absolvent oboru biomedicínský inženýr Fakulty biomedicínského inženýrství na ČVUT v Praze (2008 – 2013). V současnosti postgraduální student v programu Biomedicínské inženýrství na FBMI ČVUT (od 2015).
